Mutfak dekorasyonu yapılırken ev hanımları tarafından çok yoğun olarak ferah, havadar ve göz kamaştırıcı bir mutfak dekorasyonu yapılması istenir. Dekorasyon uzmanları ve iç mimarlar ferah ve havadar mutfak dekorasyonları için beyaz ve tonlarını yaygın olarak tercih eder. Beyaz mutfaklar, hem daha geniş mutfak dekorasyonları yapmanızı sağlarken bir taraftan da görsel olarak herkesin beğeneceği mutfak dekorasyonu yapmanızı sağlar. Mutfak; kendi içinde çok fazla detay içeren bir yaşam alanı olduğu gibi pişirme üniteleri, servis alanı, elektronik cihazların yer alıyor olmasından dolayı beyaz, tek bir renk olarak kullanılabileceği gibi canlı renklerin tonları ile de kombin yapılabilir. Lake mutfak dolapları, ahşap yemek masaları, mutfak içinde yer alan fayans, perde, zemin kaplaması gibi unsurların tamamını beyaz tonlarında tercih edebilir, beyazın saflığından ve zarafetinden yararlanabilirsiniz. Beyaz mutfak dekorasyonu yapabilmek için birbirinden şık mutfak dekorasyonlarının yer aldığı sayfamızı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Beyaz ahşap tonu sentezi

Beyaz renk tek başına estetik bir dekorasyon yapmanıza yardımcı olurken, ahşap tonları ile birlikte göz kamaştırıcı sentezler yapabilirsiniz.Bu mutfakta olduğu gibi mutfak adası yüzeyini beyaz olarak tercih edebileceğiniz gibi ahşap tonlarında da tercih edebilirsiniz.

Zıt renklerin yer aldığı beyaz mutfaklar

Beyaz mutfak dekorasyonları içinde küçük detaylar olarak zıt renkleri tercih edebilirsiniz. Mutfak dekorasyonu unsurlarında detay renk olarak siyahı veya koyu mat griyi tercih edebilir, sürgü kapı detayı olarak koyu renkleri kullanabilirsiniz.

Beyaz köşe mutfaklar

Mutfak içinde köşe konseptler tercih ederek ölü alanları değerlendirebilir, beyaz rengi yoğun bir şekilde kullanarak daha geniş ve daha zarif bir mutfak dekorasyonu yapabilirsiniz.Görsel olarak etkileyici bir mutfak sahibi olmak için bu mutfağı tercih edebilirsiniz.

Yardımcı renkler kullanabilirsiniz

Beyaz renk ile bir çok rengi kombinleyebilirsiniz. Beyaz renge daha yakın tonlar olan nötr tonlar beyaz ile birlikte mutfak Mutfak adası için mermer, açık tonlu granit veya ahşap tercih ederek beyaza yardımcı kirli beyaz, açık gri tonlarını dekorasyon içinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Beyazın göz kamaştırıcı güzelliği

Beyaz renk, geniş alanlarda çok şık dekorasyonlar yapmanızı sağlar. Geniş bir mutfak dekorasyonu içinde küçük küçük koyu renkler tercih edebilir, ara geçiş renkler olarak koyu renk tonlarından yararlanabilirsiniz.

Şık mutfak adaları

Geniş mutfak dekorasyonları için tercih edebileceğiniz mutfak adaları saf beyaz renklere sahip olduğunda mutfağın parlayan yıldızı haline gelecektir. Ayrıca beyaz bir mutfak için saf beyaz bir mutfak adası akıllıca bir tercih olacaktır.

Canlı renkler ile sentez yapın

Mutfak dekorasyonu içinde kullanabileceğiniz canlı renkler mutfağınızın pozitif enerji ile dolmasını sağlayacaktır. Canlı renkler, beyaz mutfaklar için canlı renkler oluşturacağı gibi mutfağınızda bahar esintileri oluşmasını sağlayacaktır.

Nötr renklerin kullanımı

Beyaz mutfak dekorasyonu içinde nötr renkleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Nötr renkler mutfak dolap kapaklarında veya elektronik cihazlar olarak tercih edildiğinde oldukça şık bir dekorasyon yapmış olursunuz.