Yatak odasında yeşil rengi kullanmanın 10 yolu

Yatak odası dekorasyonunda dingin bir atmosfer oluşturmak ve günün yorgunluğunu atmak için göz yormayan tonlar kullanabilir, konfor ve sakinliği bir arada sunabilirsiniz. Yeşil rengin kullanımı dekorasyonda dinginlik katan unsurların yanı sıra kişiyi sakinleştirir. Renklerin dekorasyonda kullanımı ile psikolojik etkileri göz önüne alındığında, yeşil renk ferah bir atmosfer oluşturmanızı kolaylaştıracaktır.

Yeşil rengin yatak odası dekorasyonunda kullanımı ve yeşilin uyumlu olduğu renklerle ahenk oluşturacak dekor fikirlerini bir araya getirdik. Perdeler, nevresimler, yastık kılıfları, duvar resimleri, mobilyalar, ışıklandırma unsurları ve yeşilin ahenk kattığı duvar dekorları ile ilgili ilham veren örnekler derledik. Yatak odası dekorasyonunda yeşil tonları kullanmak isteyenler için, country stil yatak odasından modern stil örneklere profesyonellerin çalışmalarını gözden geçirmeye başlayalım. İşte yeşil tonların ferahlık kattığı birbirinden güzel 10 yatak odası modeli!

1. Yeşil ve krem rengi country stil yatak odası

Duvar dekorlarından nevresimlere yeşil ve krem renginin ağırlıklı kullanıldığı konfor sunan bir yatak odası. Sayvanlı yatak karyolası krem tonuyla komodin ve diğer ahşap mobilyalarla uyum sağlıyor. Çizgili nevresim ve yeşil yastık kılıfları ile muntazam uyum sağlayan yatak modeli country stil şık bir yatak odası dizayn etmek isteyenlerin beğenisini kazanabilir. Yeşil duvarlarda dekorasyonda kullanılan renklerle uyum ve ahenk içeren krem rengi ağırlıklı duvar dekorları uygulanmış.

2. Yeşil renk kombinasyonları

Ferah bir atmosfer oluşturmayı esas alıyorsanız, yeşil, mavi ve sarı tonlarını bir araya getirerek ahenk yaratabilirsiniz. Canlı ve parlak renk tonlarını kullanacaksanız, nötr gri tonları, beyaz, bej ya da krem tonları ile renk kombinasyonu oluşturabilirsiniz. Kontrast renkler olan turuncu ya da kırmızının farklı tonları ile daha sıcak bir hava oluştururken, daha dinamik bir atmosfere dönüştürebilirsiniz.

Ada unsurlarıyla şık tavan desen

Eğer yatak odası dekorasyonuna dinginlik katmak istiyorsanız ışıklandırma unsurlarını da kullanabilirsiniz. Yeşil LED ışıklandırma üniteleri ile yatak odasının atmosferini değiştirebilir, daha ferah ve dingin bir görünüm oluşturabilirsiniz.

4. Yeşil nevresim takımları

Yatak takımları için dekorasyonda kullanılan renklerle uyumlu yeşil nevresimler kullanabilirsiniz. Yeşil rengin dinginlik kattığı yatak odasında, desenler, kumaş kalitesi ve renklerin ahengi yatak odası atmosferini değiştirecektir. Şık ışıklandırma unsurları ve 3 boyutlu duvar dekorları ile muntazam uyum sağlayan bir yatak dizayn edilmiş.

5. Ahşap mobilyalarda yeşil renk uyumu

Kahverengi tonları, krem rengi ve yeşil tonları muntazam uyum sağlar. Natürel renk tonlarının ağırlıklı kullanıldığı yatak odası dekorasyonu, gözü okşayan doğal renkleriyle ahenk oluşturuyor. Ahşabın sıcaklığı ile yeşil rengin buluştuğu yatak odası dekorasyonunda konfor ve estetik unsurlar bir araya geliyor.

6. Yeşili davet eden duvar resimleri

Orman temalı duvar resimleri ile yatak odası dekorasyonuna derinlik katabilirsiniz. İki ayrı duvar resmi ile duvar dekorlarında bütünlük oluşturulmuş. Gri duvar zemini nötr tonlarıyla yeşilin derinlik katan tonlarını ön plana çıkarıyor. Ferahlık katan orman temalı ve yeşili davet eden duvar resimleri ile yatak odası dekorasyonunda fark yaratabilirsiniz.

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?Bizimle temasa geçin!

7. Nötr renklerle yeşil tonları

Göz yormayan renk tonlarını kullanarak yatak odası dekorasyonunda dingin bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Patlak ya da canlı renkler göz yorabilir. Nötr gri tonları ve uyumlu bej, krem, nötr yeşil tonlarını bir araya getirerek muntazam bir uyum yakalayabilirsiniz.

8. Orman temalı duvar dekoru

Tematik duvar dekorları ile yatak odanızın havasını değiştirmeye ne dersiniz? Yeşilin tonlarıyla çam ağaçları ve yeşil vadilerin ardı sıra dizilmesiyle yatak odası dekorasyonunda duvar dekoru ön plana çıkıyor. Nötr renkler açık tonların ağırlıklı kullanıldığı yatak odası dizaynında orman temalı duvar dekoru ferah tonlarıyla ön plana çıkıyor.

9. Dore tonları ve yeşil uyumu

Yeşil renk ile uyumlu tonlardan biri de altın sarısı detaylardır. Gerek aksesuarlar gerekse ayrıntılarda metalik öğelerde dore tonlarını kullanabilirsiniz. İster gömme dolap tasarlayın ister duvar dekorları için yeşil renk ağırlıklı kaplayın; dekorlarda uyum sağlayan aksesuar ayrıntıları için krem ve bej tonlarının yanı sıra dore tonlarını da kullanabilirsiniz.

10. Yeşil duvar kağıtları

Mobilyalar, aksesuarlar, dekoratif yastık modelleri ve dahası. Yeşil tonları içeren duvar kağıdı modelleri hem yerli hem de ithal modelleri ile ilgililerin beğenilerine hitap edecek zengin alternatifler sunuyor. Desenli duvar kağıtlarından tematik öğelere, odanızın havasını değiştirecek renk katan duvar kağıdı modellerini gözden geçirebilirsiniz.